Плоштина Алатка

Од GeoGebra Manual
Преработка од 20:30, 13 март 2012; направена од TFB (разговор | придонеси)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
Оваа алатка ви дава плоштина на многуаголник, кружница, или елипса како број и покажува динамички текст во Графички поглед (види и Плоштина наредба ).
© 2022 International GeoGebra Institute