Општи алатки

Од GeoGebra Manual
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници

Општите алатки се стандардно групирани под Tool Move Graphics View.gif иконата (првата од десно) во Лента со алатки. Во моментов постојат седум општи алатки:

© 2021 International GeoGebra Institute