Наклон Алатка

Од GeoGebra Manual
Преработка од 00:32, 15 март 2012; направена од TFB (разговор | придонеси)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
Оваа алатка ви го дава наклонот на правата и покажува триаголник на наклонот во Графички поглед, чија големина може да се смени со користење Дијалог прозорец за карактеристики (види и Наклон наредба).
© 2022 International GeoGebra Institute