Вектор Наредба

Од GeoGebra Manual
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
Вектор[Точка A, Точка B]
Креира вектор од точката A до точката B.
Вектор[Точка]
Креира радиус вектор на дадена точка.
© 2021 International GeoGebra Institute