Средина Наредба

Од GeoGebra Manual
Преработка од 00:10, 14 март 2012; направена од TFB (разговор | придонеси)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
Средина[ <точка A>, <точка B > ]
Ја дава средната вредност од A и B.
Средина[ <отсечка> ]
Ја дава средината на отсечката.
Средина[ <интервал> ]
Ја дава средината на интервалот (како број).
Средина[ <конусен пресек> ]
Го дава центарот на конусниот пресек.
Забелешка: Види и Tool Midpoint or Center.gif алатка.
© 2021 International GeoGebra Institute