ИсечокОпишанКруг Наредба

Од GeoGebra Manual
Преработка од 13:40, 13 март 2012; направена од TFB (разговор | придонеси)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
ИсечокОпишанКруг[ <точка А>, <точка B>, <точка C> ]
Креира кружен сектор чии лак тече низ три точки A, B, и C. Точка А е почетна точка и точка C е крајната точка на лакот.
Забелешка: Види и Tool Circumcircular Sector 3Points.gif алатка.
© 2021 International GeoGebra Institute