Огледало Наредба

Од GeoGebra Manual
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
Огледало[ <објект>, <точка> ]
Огледало[ <објект>, <права> ]
Огледало[ <точка>, <кружница> ]
© 2022 International GeoGebra Institute