Hisztogram parancs

Innen: GeoGebra Manual
A lap korábbi változatát látod, amilyen Gabriela Ferenczy (vitalap | szerkesztései) 2014. augusztus 6., 11:40-kor történt szerkesztése után volt.
Accessories dictionary.png
Ez az oldal a hivatalos használati útmutató nyomtható és PDF-be menthető része. A felépítése miatt az egyszerű felhasználók ezt nem szerkeszthetik. Ha bármilyen hibát találna, kérjük, jelezze felénk.Ugrás a felhasználók által szerkeszthető változathoz.
Hisztogram[ <Osztályok határainak listája>, <Magasságok listája>]
Létrehoz egy hisztogramot megadott magasságú oszlopokkal. Az osztályok határai határozzák meg az oszlopok szélességét és pozícióját.
Példa: Hisztogram[{0, 1, 2, 3, 4, 5}, {2, 6, 8, 3, 1}] eredménye egy megadott magasságú, 5 oszlopos hisztogram. Az első oszlop a [0, 1] intervallumon helyezkedik el, a második az [1, 2] intervallumon, stb.
Hisztogram[ <Osztályok határainak listája>, <Nyers adatok listája>, <Logikai érték (Sűrűség?)>, <Sűrűségi tényező (opcionális)> ]
Létrehoz egy hisztogramot a megadott nyers adatok listájából. Az osztályok határai határozzák meg az oszlopok szélességét és pozícióját, és hogy hány elemet tartalmaznak az egyes osztályok. Az oszlopok magassága a következőképpen kerül meghatározásra:
  • Ha a logikai érték = true, úgy az oszlopok magassága = (Sűrűségi tényező)*(Osztályok gyakorisága) / (Osztályok szélessége)
  • Ha a logikai érték = false", úgy az oszlopok magassága = Osztályok gyakorisága.
Az alapértelmezett logikai érték = true és a sűrűségi tényező = 1.
Jegyzet: Az nyers adatok minden elemének az osztályok határán belül kell lennie, különben nem definiált az eredmény.
Hisztogram[ <Logikai érték (Halmozott?)>, <Osztályok határainak listája>, <Nyers adatok listája>, <Logikai érték (Sűrűség?)>, <Sűrűségi tényező (opcionális)> ]
© 2024 International GeoGebra Institute