Comments:ПополниРед Наредба

Од GeoGebra Manual
Преработка од 18:18, 15 мај 2012; направена од Bot (разговор | придонеси) (r2.7.3) (Бот Додава: bs, ca, cs, de, es, et, fa, fr, hr, is, it, kk, ko, lt, pl, sk, sl, tr, zh)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај
ПополниРед[ <Ред>, <Листа> ]
Креира вредности од листата L на првата ќелија на редот даден од страна на број. Резултира ќелии со слободни објекти (т.е. на листата на независни L).


© 2021 International GeoGebra Institute