ТочкастиГраф Наредба

Од GeoGebra Manual
Преработка од 00:29, 14 март 2012; направена од TFB (разговор | придонеси)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
ТочкастиГраф[ <Листа од необработени податоци>]
Дава точкаст Граф за дадената листа на броеви како листа на вредности. За секој број a што се наоѓа во листата k пати, се добива листа која ги содржи следните точки (а, 1), (а, 2), ..., (а, к).
© 2021 International GeoGebra Institute