СтандардноОтстапувањеY Наредба

Од GeoGebra Manual
Преработка од 18:34, 8 март 2012; направена од LFS (разговор | придонеси)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
Стандардно отстапувањеY[ <Листа на точки> ]
Враќа Стандардно отстапување на y-координатите на точките од дадена листа.
© 2021 International GeoGebra Institute