ПростоСтандардноОтстапувањеY Наредба

Од GeoGebra Manual
Преработка од 18:08, 8 март 2012; направена од LFS (разговор | придонеси)
(разл) ← Претходна преработка | Последна преработка (разл) | Следна преработка → (разл)
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
ПростоСтандардноОтстапувањеY[ <листа на броеви> ]
Враќа просто стандардно отстапување na y-координати на точки од дадена листа .
© 2022 International GeoGebra Institute