Rajzlap mentése párbeszédablak

Innen: GeoGebra Manual
A lap korábbi változatát látod, amilyen Gabriela Ferenczy (vitalap | szerkesztései) 2014. szeptember 17., 10:21-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Accessories dictionary.png
Ez az oldal a hivatalos használati útmutató nyomtható és PDF-be menthető része. A felépítése miatt az egyszerű felhasználók ezt nem szerkeszthetik. Ha bármilyen hibát találna, kérjük, jelezze felénk.Ugrás a felhasználók által szerkeszthető változathoz.

Ez a párbeszédablak a Fájl menü Export almenüjében található (Image-x-generic.png Rajzlap mint kép (png, eps)…), illetve a következő billentyűkombinációval érhető el:

Ctrl + Shift + P (Mac OS: Cmd + Shift + P) Ebben a párbeszédablakban elmentheti a rajzlapot képként a számítógépén. A megnyíló párbeszédablakban kiválaszthatja a kép formátumát, az arányt (cm-ben) illetve a felbontást (dpi-ben).

Ha a rajzlapot képként szeretné exportálni, úgy a következő képformátumok közül választhat:

PNG – Portable Network Graphics
Ez a képformátum egy pixelgrafikus formátum. Minél nagyobb a felbontás (dpi), annál jobb a minőség (a legtöbb esetben elegendő 300dpi). A PNG képeket utólag nem szabad se nagyítani, se kicsinyíteni, mivel ezáltal romlik a kép minősége.
PNG képek alkalmasak webes használatra (html), illetve használhatóak szövegszerkesztő programokban.
Jegyzet: Ha egy szövegszerkesztő programban (pl. OpenOffice Writer) beilleszt egy PNG képet, figyeljen arra, hogy a kép mérete 100%-ra legyen állítva, különben megváltozik az arány.
EPS – Encapsulated Postscript
Ez a képformátum egy vektorgrafikus formátum. Az EPS formátumú grafikákat minőségveszteség nélkül tetszőlegesen lehet nagyítani és kicsinyíteni. Használata vektorgrafikus programokban (pl. Corel Draw) ajánlott, illetve professzionális szövegszerkesztő rendszereknél (pl. LaTEX).
Egy EPS grafika felbontása 72dpi, de ez az érték csak a kép valódi méreténél jelentős, amúgy nem befolyásolja a kép minőségét.
Jegyzet: Az átlátszatlanság (transzparencia) exportálása sokszögek vagy kúpszeletek kitöltésénél EPS formátumban nem lehetséges. Az alakzatok kitöltése csak 100% vagy 0% lehet.
PDF – Portable Document Format
(lásd EPS)
Jegyzet: SVG és PDF formátumú exportálásnál a szöveget szerkeszthető szövegként vagy alakzatként mentheti el. Így a dokumentumban lévő szövegek vagy szerkeszthető szövegként (pl. az InkScape programmal szerkeszthető), vagy Bézier-görbeként (amely által a szöveg formája megmarad, függetlenül attól, hogy a szöveg betűtípusa telepítve van-e) kerülnek elmentésre.
SVG – Scalable Vector Graphics
(lásd EPS)
EMF – Enhanced Metafile
(lásd EPS)
© 2024 International GeoGebra Institute