ТочкаНа Наредба

Од GeoGebra Manual
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
ТочкаНа[ <Област> ]
Дава точка во област (регион).
Забелешка: Види ја и Tool Attach Detach Point.gif алатка.
© 2021 International GeoGebra Institute