Полукружница Наредба

Од GeoGebra Manual
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
Полукружница[ <точка>, <точка> ]
Дава полукружница на отсечката AB.
Забелешка: Види ја и Tool Semicircle through Two Points.gif алатка.
© 2022 International GeoGebra Institute