Намалување Алатка

Од GeoGebra Manual
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
Кликнете на кое било место на површината за цртање за да намалите (види и Подесување на Графички Поглед дел).
Забелешка: Позицијата на вашиот клик го одредува центарот на зумирање.
© 2021 International GeoGebra Institute