ВертикаленТекст Наредба

Од GeoGebra Manual
Прејди на: содржини, барај
Accessories dictionary.png
Оваа страница е дел од официјалниот прирачник за принтање и pdf. Од структурски причини обични корисници не можат да ја изменат оваа страница. Ако сте пронашле некои грешки ве молиме конаткирајте не.Оди до веризја која може да биде изменета од корисници
ВертикаленТекст[ <Текст> ]
Текстот го ротира за 90° обратно од стрелките на часовникот, а LaTeX се користи за рендерирање на резултатот.
© 2021 International GeoGebra Institute