Intervallumok

Innen: GeoGebra Manual
A lap korábbi változatát látod, amilyen Szfmary (vitalap | szerkesztései) 2014. augusztus 15., 15:09-kor történt szerkesztése után volt.
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Accessories dictionary.png
Ez az oldal a hivatalos használati útmutató nyomtható és PDF-be menthető része. A felépítése miatt az egyszerű felhasználók ezt nem szerkeszthetik. Ha bármilyen hibát találna, kérjük, jelezze felénk.Ugrás a felhasználók által szerkeszthető változathoz.


Intervallum alatt a valós számoknak megadott alsó és felső határ közötti halmazát értjük. Megadásához üssük be a Parancssorba pl. a 2 < x < 3 kifejezést, mely nyílt intervallumot határoz meg. Hasonlóan definiálhatunk zárt (2 ≤ x ≤ 3) és félig zárt (2 ≤ x < 3) intervallumokat is.

Jegyzet: Lásd még Logikai értékek.

Annak megállapítására hogy egy adott c szám a megadott r intervallumhoz tartozik-e, gépeljük be a Parancssorba az r(c) kifejezést, mely Logikai értéket eredményez. Az intervallumok általánosításai az Egyenlőtlenségek.

Intervallum parancsok

  • A Minimum, Maximum, Középpont parancsok eredménye az "a" alsó határú, "b" felső határú intervallum esetén a, b illetve \frac{a+b}2. Az eredmény független attól, hogy az intervallum zárt, nyitott vagy félig zárt.
  • A Pont parancs eredménye egy mozgatható pont, melynek x-koordinátája az intervallumhoz tartozik, y-koordinátája 0.
  • A BelsőPont parancs eredménye egy mozgatható pont, melynek x-koordinátája az intervallumhoz tartozik, y-koordinátája önkényesen változtatható.
© 2024 International GeoGebra Institute